Hakkında

Şiddeti Sanat Yenecek projesi telgiraf.com iştirakıdır. Projenin amacı şiddet düzeyini azaltmak, bireyleri şiddete karşı uyarmak ve şiddetin karşısında yer almaktır.

Şiddetin karşısında şiddetle değil sanat ile durulabileceğini göstermektir. Şiddeti Sanat Yenecek projesi gönüllük esasına dayanacak olup, herkese açıktır. Sanat eserleri ile katkı sağlayamayan ziyaretçilerimizin reklam çalışmalarına destek olması amacıyla nakdi destek olabilecekleri bir ödeme sistemimiz mevcuttur. Yapılan desteklerin şeffaflığı herkese açıktır.

Günden güne büyüyen telgiraf.com ailesi ile başlattığımız bu projede sizlerle birlikte daha da büyümek, yeniden güneşe bakmak, içimizi insanlığa dair umut ve huzurla doldurmak istiyoruz. İçten gülmek gülümsemek aramızda ki duvarlara pencere aralamak kurumuş bahçelere baharı getirmek istiyoruz.

Hepimizin kökleri var ve onları geçmişten alıyor, geleceğe taşıyoruz. Gördüğümüzü göstermek yerine doğru olanı taşıyalım ileriye. Yaşamında zorluk çekmeyen yoktur. Zorluklar pişirir bizi, ham olarak geldiğimiz dünyadan pişmeden ayrılmayız. Acılarımız, dertlerimiz, kederlerimiz pişirir bizi. Tüm bu olanlar kendimiz olmamızı sağlarken bize düşünme fırsatı, bunları yaşama uygulama şansı verir. Ve unutmayın bizi bütün canlılardan ayıran düşünme yetimizdir. Kendimizi iyileştirmek varken, kendimiz için iyi olanı düşünmek varken işin içinden çıkamadığımız
durumlarda neden şiddete yöneliyoruz ? Neden var olan saygımızı şiddet gibi sevimsiz, saygısız bir yol ile çözmeye çalışıyoruz ? Hiç şiddet ile yolunu bulanı gördünüz mü ? Göremezsiniz çünkü şiddet kendine saygısı olmayan, korkak ve beceriksiz insanların başvurduğu yöntemdir ve asla işe
yaramaz. İşte bizim böyle bir platform kurmamızın sebebi ise herkesin kendine bir pencere aralaması ve durup düşünmesini sağlamak. Gelin hep birlikte tedavi edelim bu sorunu. Kendi kendimizin doktoru olalım ve bu durumu sanat ile, güzellik ile yenelim.

Meltem GERMEN / telgiraf.com İçerik Editörü

Bu sayfa belirli aralıklar ile telgiraf.com içerik editörlerinin duygularını daha iyi anlatmak amacı ile farklı editörlerimiz tarafından güncellenecektir.

Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi